İçeriğe geç
PANJUR SİSTEMLERİ

PANJUR SİSTEMLERİ

KEPENK VE PANJUR SİSTEMLERİ

Kepenk; iş yerleri, mağazalar, fabrikalar, bina girişleri, garaj kapılarında hiç korkmadan rahatlıkla kullanabileceğiniz kapılardır. Güvenli kapılar olmasının yanı sıra hem estetik hem de kullanışlı kapılardır. Yukarı doğru sarmal bir şekilde toplanıp saklanarak estetik kazandırırken sağlam bir yapıya sahip olduğu için uzun ömürlü kullanılır. Çelik kepenklerimiz galvaniz çelik profilden; alüminyum kepenklerimiz alüminyum 77’lik içi boş profilden imal edilmektedir. Kepenklerin profilleri tamamen kapalı veya iç mekânın nefes alabilmesi için gözlü paletlerden imal edilebilir. Yapınızda bütünlük sağlaması amacıyla istediğiniz RAL renginde üretilmektedir.

Panjur: Daha çok güneş ve ısı izolasyonu için tercih edilen, lamellerinin içi poliüretan dolgulu otomatik ya da manüel kurgulanan ev sistemleridir. Çeşitli renk ve otomasyon ürünleri ile kombine edilebilirler.

PANJUR ÇÖZÜMLERİ

Türkiye`deki konut, işyeri ve diğer yapı sistemlerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan panjur sistemleri, gelişen teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde, yeni kimliklere bürünmekte, ilave fonksiyonlara ve farklı görünümlere ulaşmakta ve böylece geçmişteki kullanım alanlarına yenilerini eklemektedir. Günümüzde panjur sistemlerine duyulan ihtiyacın sebepleri kısaca şu şekilde özetlenebilir;

› Güneş koruması

› Isı izolasyonu

› Ses izolasyonu

› Güvenlik (konut, işyeri)

› Mahremiyet

› Estetik değer

Panjurlar her eve stil, güvenlik ve güneşten korunma sağlarlar. Bunlara ek olarak odanızda gölgelendirme veya arzu ettiğiniz herhangi bir yerde tamamen mahremiyet alternatifleri sunar. Kış ayları boyunca evinizi soğuktan koruyacak, yazları ise güneşin göz kamaştırıcı ışığını ve sıcaklığını azaltacaktır. Panjurlar ayrıca dışarıdan gelen gürültünün de büyük ölçüde azaltılmasını sağlarlar.

İster manüel, ister motorlu olsun panjur sistemleri yaşam alanlarımızın vazgeçilmez parçaları olmuştur.

Bir motorlu panjur ve kontrol sistemi kullanarak sahip olabileceğiniz avantajlar:

Isı ve Ses Yalıtımı :

Yüksek kaliteli poliüretan köpük dolgu panjur profillerinin sessiz bir şekilde hareket etmesine yardımcı olup aynı zamanda ısı ve ses yalıtımında etkendir.

Özgün Dizayn:

Panjur profillerimiz her türlü cepheye ve mimari yapıya uygulanabilecek şekilde, geniş renk alternatifleriyle son derece zarif bir biçimde üretilmiştir.

Dayanıklılık:

Panjur sistemlerimiz yüksek kalite ve ileri teknoloji ile üretilmektedir. Bu da panjurlarımıza değişik alanlarda kullanım kolaylığı ve son derece zevkli bir görünüm kazandırmaktadır. Bu üstün dayanıklılık ve profildeki tatlı eğim özellikle geniş ve büyük panjurlarda bir avantaj sağlamaktadır. Bu özellikleri Dortmund`da bulunan ürün inceleme merkezinde sınanmış ve Bundesverband Rolladen und Sonnenschutz tarafından onaylanmıştır. Fonksiyonel güvenlik ve uzun ömürlülük ürünlerimizin kalite göstergesi olmuştur.

Hırsıza Karşı Önlem :

Kullanılan alüminyum levhaların kalınlığı, oldukça etkili bir dayanıklılık sağlamaktadır. Bu da hırsızlara karşı önemli bir koruyucu faktör oluşturmaktadır. Böylece Simge Mühendislik ürünleri darbeye dayanıklı olup, güvenlik konusunda tam bir garanti verir.

Uyumlu Yüzey :

Panjur profillerimiz yüksek seviyede çizilmezlik, ışık sızdırmazlık özellikleriyle donatılmıştır. Yoğun hava kirliliği, mekanik zorlama ve uzun süreli güneş ışığı bu kalın koruyucu tabakaya zarar veremez.

Panjurlarınızı çalıştırmak için bir Somfy motor ve kontrol sistemi kurmanın size sağlayacağı avantajlar:

Daha fazla konfor:

Motorlu sistem sayesinde kepenkleriniz sorunsuz bir şekilde açılır ve kapanır.

Panjurunuzu uzaktan kumandanıza yapacağınız tek bir dokunuşla kontrol edebilirsiniz.

Motorlu sistem lamel dengesini mükemmel şekilde korur ve panjurunuzun ömrünü uzatır.

Daha fazla güvenlik:

Panjur kapandıktan kısa bir süre sonra kilitlenir. Açılmaya çalışıldığında ise motor buna karşı koyar. İstenmeyen misafirlerin içeri girmesi imkansızdır.

Koruma:

Panjur kapanırken bir engelle karşılaştığında durur ve geri açılır. (fotosel sayesinde)

Elektrik kesintisi durumunda, bütünleşmiş debriyaj ve fren sistemi sayesinde motorlu panjur sorunsuz olarak açılır.

Birçok lamel ve panjur tipiyle uyumlu çalışır

Motor ve otomasyon sistemleri pazardaki bütün lamel ve panjur tipleriyle uyumludur. Perforeli, transparan kepenkler ile mağaza kepenkleri ve mağaza vitrinlerinde kullanılan sarmal kepenkler, hatta belirli bir bölgeyi sıcaktan ve tozdan korumaya yarayan kepenkler için de motorlu çözümler uygulanabilir.

Ürün Çeşitlerini firmamızdan bulabilirsiniz…

PANJUR SİSTEMLERİ